Αρχική Αθλητικά Στους 4 φιναλίστ στο Κύπελλο Πελοποννήσου για το Σκάκι ο Α. Ο...

Στους 4 φιναλίστ στο Κύπελλο Πελοποννήσου για το Σκάκι ο Α. Ο Κρανιδίου

Το διήμερο 26-27Φεβρουαρίου, πραγματοποιήθηκε στα Φιλιατρά Μεσσηνίας, το Final 4 του κυπέλλου της Περιφέρειας Πελοποννήσου. Φιναλίστ ήταν οι ομάδες του Α.Ο. Κρανιδίου, του Π.Σ. Σπάρτης, του Σ.Ο. Φιλιατρών και του Ν.Ο. Καλαμάτας.
Στον ημιτελικό η ομάδα μας μετά από συγκλονιστική μάχη έχασε από την ομάδα της Σπάρτης με 1,5-2,5. Στο μικρό τελικό σε ένα πολύ αμφίρροπο ματς, επικράτησε του Ν.Ο. Καλαμάτας με σκορ 2,5-1,5 και κατέκτησε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Για μία ακόμα φορά ο Α.Ο. Κρανιδίου ήταν παρών στην τελική φάση της διοργάνωσης του κυπέλλου Πελοποννήσου, με πολύ καλή εμφάνιση που αντανακλά την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στο σύλλογο.

Για το σύλλογό μας συνολικά σε όλες τις φάσεις του κυπέλλου για το 2022, αγωνίστηκαν οι: Κάγκας Κωνσταντίνος, Λυκουριώτης Παντελής, Χρυσάφης Αργύρης, Αυδούλη Ευαγγελία και Βλαχόπουλος Παναγιώτης.

Ευχαριστούμε θερμά την ομάδα του Σ.Ο. Φιλιατρών για την πολύ καλή φιλοξενία και ευχόμαστε στους αθλητές της καλή συνέχεια στο Κύπελλο Ελλάδας!